Cilt Bakımı Önerileri

Tüm vücudunuzun cilt bakımını sağlamak inanın sağlığınız açısından oldukça önemlidir. cilt bakımı  denince ilk aklımıza gelen bakım yüzümüze yapılan bakım olsa da aslında tüm vücudumuzun bakımına önem vermemiz gerekir. Cildin bu kadar büyük bir önem taşıması, sağlıklı bir cilt sayesinde cildimizin hava alabilmesidır. Ölü derilere sahip ve sorunlu bir cilt genel anlamda tüm sağlığımızı etkiler. Sağlıklı bir cilt için birtakım bakımlar uygulanması her zaman için gereklidir. Bu bakımlar özel eğitim almış profesyoneller tarafından uygulanabileceği gibi aynı zamanda evde çeşitli pratik cilt bakım önerileri sayesinde de uygulanabilir. cilt bakımı Önerileri

1. Vücudunuzda ki ölü derilerden kurtulmak amacıyla ve cildinizin hava almasını sağlamak amacıyla en azından haftada bir kez ya da 2 haftada bir kez düzenli aralıklarla peeling uygulamalısınız. Banyo sırasında vücudunuza peeling uygulayarak gerçekten cildinize etkili bir bakım uygulamış olursunuz. Ayrıca yüzünüze de belirli aralıklarla peeling yapmanız çok daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yanlız yüzünüze peeling uygulayabilmeniz için cildinizde sivilcelenmelerin olmaması gerekir. Eğer sivilcelenme mevcutsa en azından bu sivilceleri değmeyecek bir şekilde peeling yapmanızı öneriyoruz. Profesyonel cilt bakım seanslarında mutlaka uygulanan bir bakım önerisi olan peeling evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

2. Kış mevsiminde özellikle nemlendirici kullanmaya büyük özen göstermelisiniz. Cildinizin kurumasına ve sertleşmesine engel olacak olan bu nemlendirici cildinizin bakımı açısından büyük önem taşır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz daha yağlı bir nemlendirici seçmeli ancak eğer cilt yapınız daha yağlıysa su bazlı bir nemlendirici seçmeye özen göstermelisiniz. Bu yüzden bu ayrıma dikkat etmeli cildinizi daha ışıltılı ve sağlıklı bir hale getirmek için uğraşırken daha büyük sorunlara yol açmamalısınız. Ayrıca yüzünüz için, bu amaçla üretilmiş özel bir nemlendirici kullanırken vücudunuz için farklı bir nemlendirici kullanmalısınız.

3. Ellerinizin kuru olmasından yakınıyorsanız birkaç damla zeytinyağı ve bir limonun suyunu bir kapta karıştırabilir ve ellerinize yedirerek sürebilirsiniz. Yaklaşık bir yarım saat ellerinizi böyle dinlendirdikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Cilt bakımı gerçekten ekstra önem vermeniz gereken bir konudur. Cildiniz sizin ışıltınızı dışarıya vurur. Bu yüzden sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımınızla yakından ilgilenin.