Disk Tabanlı Yedeklemede Yeni Bir Çığır

Fujitsu ve Symantec, disk tabanlı yedeklemede yeni bir çığır açtı.

Veri tekilleştirme (deduplication) özelliğine sahip Fujitsu ETERNUS CS800 veri koruma sistemi, Symantec OST arayüzü ve Symantec NetBackup yedekleme yazılımı ile merkezi veri yönetiminin tüm esnekliğini ve kolaylığını sunuyor.

Teyp tabanlı yedeklemeden disk tabanlı yedeklemeye yönelen orta ölçekli kurum sayısında büyük bir artış yaşanırken, Symantec NetBackup desteği ile gelen Fujitsu ETERNUS CS800 pazarın ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan esnek, yönetimi kolay ve süratli bir disk tabanlı yedekleme çözümü sağlıyor.

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu, geçen hafta yaptığı bir duyuru ile ETERNUS CS800 veri koruma sistemini , Symantec NetBackup yazılımı ile entegre ettiğini açıkladı. Fujitsu bu entegrasyon için Symantec OpenStorage (OST) Uygulama Programlama Arayüzü’nü (API) kullandı.

Teyp tabanlı yedekleme yerine disk tabanlı yedeklemeyi tercih eden orta ölçekli kurum sayısında büyük bir artış yaşanırken, Symantec NetBackup desteği ile gelen Fujitsu ETERNUS CS800 pazarın ihtiyaçlarını tamamıyla karşılayan esnek ve yönetimi kolay bir disk tabanlı yedekleme çözümü sunuyor. Veri tekilleştirme (deduplication) teknolojisine sahip ETERNUS CS800 ile birlikte gelen Symantec NetBackup yazılımı, işletmelerin büyük veri hacimlerini en kısa sürede yedeklemesini sağlıyor.

Fujitsu’nun orta ve geniş ölçekli kurumlara çeşitli seçenekler sunduğu Etkili Veri Koruma portföyünde yaşanan bu son çarpıcı gelişme ile birlikte, kurumlar her türlü veri koruma gereksinimleri için kendi dinamik BT altyapılarını oluşturabileceği gibi mevcut altyapılarını uyarlama ve geliştirme fırsatını da bulacak.

Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Yöneticileri Grup Müdürü Burak Çetinay, Symantec Netbackup yazılımıyla sunulan ETERNUS CS800 veri yedekleme sisteminin işletmelere sağladığı yeni avantajlar hakkında şunları söyledi:

Kurumların disk tabanlı yedekleme stratejileri için ideal bir çözüm olarak gelen ETERNUS CS’in yeni giriş seviyesi modeli ETERNUS CS800, gerek kullanım kolaylığı, gerekse performansı ile yoğun veri operasyonları olan orta ölçekteki kurumlara ideal bir veri yedekleme ortamı sunuyor. Müşterilerine esnek ve maliyet avantajlı çözümler sunmayı tercih eden Fujitsu, deduplication (veri tekilleştirme) özelliği olan ETERNUS CS800’e Symantec NetBackup desteğini ekleyerek önemli bir adım attı. Symantec OST arayüzünü kullanan ETERNUS CS800 şimdi çok profesyonel olmayan BT çalışanları tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Yönetim kolaylığı ve süratli yedek alma avantajı ile ETERNUS CS800’ün kendi sınıfında rakipsiz bir konuma yükseldiğini görmek bu ürünümüzü tercih eden müşterilerimiz adına memnuniyet verici bir gelişmedir”.

Merkezi veri koruma

Fujitsu’nun veri tekilleştirme avantajı sunan ETERNUS CS800 veri koruma sisteminin tüm işlevleri, Symantec OST arayüzü üzerinden Symantec NetBackup yedekleme yazılımı ile yönetilebiliyor. Bu avantaj, ETERNUS CS800 ile çok hızlı yedekleme almayı sağladığı gibi aynı zamanda teyp ortamında uzun vadeli veri saklama ve olağanüstü durumlara karşı bağlantılı diğer sistemlerle replikasyon (eşzamanlı veri yedekleme) seçeneklerini de sunuyor.

Fujitsu’nun sunduğu yeni imkanlara ihtiyaç duyan yoğun veri operasyonlarına sahip orta ölçekli şirketler, saklanacak verinin önem derecesine bağlı olarak yedeklemeyi yönlendiren akıllı araçlarla kurumsal bilgilerini daha iyi yönetebiliyor. NetBackup desteğine sahip ETERNUS CS800’ün merkezi yönetim avantaj ları ve özgün arayüzü sayesinde sistem yöneticileri şimdi ağ bağlantılı yedekleme (NAS) sistemlerine oranla çok daha hızlı yedek alabiliyor.

Detaylı bilgiler:

ETERNUS CS Ailesi: http://tr.fujitsu.com/products/storage/eternus/cs/index.html

ETERNUS CS800: http://tr.fujitsu.com/products/storage/eternus/cs/disk.html