Eagles – Hotel California’nın Hikayesi

Her şarkının bir hikayesi vardır bu şarkının da mükemmel bir hikayesi var. 1969 yılında yaşanan bu olaydan etkilenen Eagles Grubu bu hikayeyi şarkı haline getirir.1969 yılında yaşanılan bu hikayede uzun süre çalışmadan sonra seyahate çıkmaya karar veren bir adam iznini alıp arabasına biner ve California’dan geçerken mola verip dinlenmek üzere bir otele gider. Otel’in ismi Hotel California’dır. Ufak sevimli bir oteldir ve otelin sıcaklığından çalışanlarından çok etkilenir.

Otelde kalmaya karar verir ve oteldeki ikinci gününde hemen yanındaki odada ki güzel kızla tanışır. Arkadaş olurlar ve birlikte gezmeye başlarlar. Çok fazla zaman geçmeden birbirlerine deli gibi aşık olurlar. Hotel California’da tatillerini geçirmeye karar verirler. Birbirlerini çok severler ve bütün yazı beraber geçirirler. Otelin çalışanlarının sıcak kanlılığı ve sadeliğinden çok etkilenmiştir.

Adam unutamayacağı mükemmel bir sevgi ve yaz yaşarlar. Yazın bitiminde bi karar vermek zorunda kalırlar ayrılık için ve şöyle bir karar alırlar. Eğer 1 sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak , gelecek yazın ilk gününde (tanıştıkları günü kastederek) otel californiada buluşcağız diye sözleşirler.. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır.

Tam 1 sene geçmiştir. Adam sözleştikleri gibi 1 sene sonra otelde buluşmak için yola çıkar. Tanıştıkları ilk gündür o gün. Yol uzundur bitmek bilmez adam için ve sonunda californiaya varır otelin oraya geldiğinde kapkara bir bina bulur. Otel dün yanmıştır…
Sevdiği adamla buluşmak için 1 gün önceden otele gelen güzel kız gece çıkan yangında ölür.

Adam otele gelirken sevdiği kızla bir ömür yaşamayı , birlikte olmayı düşünürken , onu bir ömür kaybeder .

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x4xke8_eagles-hotel-california-live-2004_music[/dailymotion]