Google’ın Yeni TV Projesi!

Google yeni projesi Google TV’yi resmen açıkladı! İnternet devi Google, işletim sistemi, cep telefonu piyasasından sonra televizyon piyasasınada sonunda el attı. Bilindiği gibi google ana gelerini internet reklamcılığından sağlıyor. Ancak gelirini dahada arttırmak isteyen google farklı alternatiflere yönelmeye başladı. Yoluna cep telefonuyla başlayan google şimdi ise televizyon ile devam ediyor. Google, Google TV ile reklam gelirini oldukça arttırmayı planlıyor.

Google TV internete bağlı bir televizyon olacak ve üzerinde google’ın hizmetleri yüklü olacak. Ayrıca televizyon ile birlikte bir cihaz daha gelecek. Bu cihazda android işletim sistemi kurulu olacak ve cihaz güçlü bir işlemciye sahip olacak. Google’ın geliştireceği bu cihaz üzerinde chrome internet tarayıcısı bulunacak. Ayrıca bu cihaza çeşitli uygulamalar yüklemekte mümkün olacak. Cihazı android mobil işletim sistemine sahip cep telefonlarıylada yönetmek mümkün olacak. Ayrıca Google TV üzerinde bulunacak olan HD kamera ile video chat de yapılabilecek.

Google, Google TV’yi 2010 yılının sonbahar aylarında yayınlamayı planlıyor. Google TV, Sony ve Logitech firmalarının yine 2010 yılı sonbahar aylarında üreteceği android işletim sistemine sahip ve intel işlemci ile güçlendirilmiş televizyonlar ile birlikte gelecek.

Google TV hakkında sürekli olarak bilgi almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Google’ın Google TV hakkında hazırladığı video’yu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xdffa3_google-tv-sorbize-com_tech[/dailymotion]