LG Optimus GT540 ve Divx video izlenimleri

LG Optimus GT540 telefonumuzun  öne çıkan özelliklerinden biri olan DivX ve normal videoları oynatabilme özelliğini inceledim ve size yazının devamında bu konuda ki deneyimlerimi sunacağım.

Bu incelemeyi yazmadan önce telefonun medya oynatıcısını kullanarak bir yabancı dizi (supernatural) birde anime (Yu-Gi-Oh) izledim. İzlediğim bu vidyoları LG PC Suite yardımı ile telefona aktardım ancak aktarırken zaten divx formatında olan supernatural dizisini ve mp4 formatındaki animeyi de kendine göre formatını dönüştürdü ve telefona aktardı. Dosya boyutlarında herhangi bir değişiklik olmadı. Telefona aktarım yaptıktan sonra iki videoyu da sorunsuz bir şekilde izledim.  Altta videolardan ekran görüntüsü bulabilirsiniz.

Bana göre tek eksik kalan nokta divx video izleme özelliği olan bir telefonda  Altyazı desteği olmaması. Alt yazılı bir video izlemeniz için alt yazının videoya gömülü olması gerekiyor ki bu zahmetli bir işlem olduğu için normal kullanıcılar için bir dezavantaj. Telefonun medya oynatıcısının desteklediği formatlar ise MP4, DivX, Xvid, H.264, H.263 ve WMV’dir