“MONOPOLY TÜRKİYE” ŞAMPİYONU GİRESUN İÇİN YAPILAN AÇIKLAMA ;

Arzu Çeltekoğlu oylamadaki gidişatın kendilerini çok şaşırttığını söylüyor: ”

Giresun tam bir sürpriz oldu. Hiç beklemiyorduk. İki hafta sonunda böyle bir patlama gerçekleşti. Belli şehirler motive olarak oylamayı sürdürüyorlar. Biz forumlardan takip ediyoruz. Çok eğlenceli gerçekten. Bütün şehir oy veriyor. Çok iyi örgütlenmişler. Gece 24.00’ü bekleyip hemen oy atanlar var. Yeni gün başladığı anda birbirlerini örgütleyip oy atıyorlar. Eskişehir en başından beri çok örgütlü sürdürüyor yarışmayı. Elazığ var yukarıya doğru çıkan. Çorum var, listeye giren beklenmedik iller arasında. Karadenizliler çok katılımcı. Kastamonu, Samsun, Rize, Ordu, Giresun, Trabzon olduğu gibi listeye girdi.”

Şimdilik daha çok Karadenizlilerin ilgi gösterdiği yarışmaya oy verenlerin profiliyle ilgili de ilginç tespitleri var Hasbro’cuların. Örneğin oy verenlerin büyük çoğunluğunu erkekler oluşturuyor. Bunların büyük bir kısmının da spor fanatikliğiyle paralel gittiğini söylüyor Arzu Çeltekoğlu: “Fanatik bir bağlılık erkeklerde daha yoğun.

Nasıl Giresunspor’a bir bağlılık duyuyorsa, kendi iline de duyuyor. Birbirlerini uyarıyorlar, ‘bugün oy verdin mi?’ diye. Bu onlar için Giresunspor’u birinci lige çıkarmak gibi bir şey.  Yaş ortalaması da 20-25 civarında. 28 Şubat’ta oylama bitiyor ama biz sonuçları ağustos ayında açıklayacağız. Ürünün lansmanını ağustos, eylül gibi düşünüyoruz. O güne kadar oylama sonuçlarıyla ilgili bilgi verilmeyecek. Oyları veren insanlar da merak içinde bekleyecek. Ürünü aldıklarında görecekler. Türkiye’nin tepkisi güzel oldu. Bu eğlenceye ortak oldular.”