Samsung Galaxy S3 Android 4.3 Türkiye Rom Yükleme ve Root Etme

Samsung Galaxy S3 4.3 güncellemesi yayınlandı.Sizler için S3′e 4.3 rom yüklemeyi kısaca anlatacağım.Root isteyen kullanıcılar için ayarlanmış root edilmiş rom dosyasını da paylaşıyoruz. istediğinizi kurabilirsiniz.Bu yüklemeleri yapmadan önce dosyalarınızı ve rehberinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın. 

Bunun yanında yapacağınız bu işlemde oluşabilecek sorunlardan kendiniz sorumlusunuz.

Öncelikle Odin Downloaderi indirmemiz gerekiyor. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Orjinal Rom İçin Odin Downloader Yükelemek İçin Tıklayınız.

Root Edilmiş Rom İçin Odin Downloader Yüklemek İçin Tıklayınz.

Samsung Galaxy S3 4.3 Orjinal Rom Yüklemek İçin Tıklayınız. ( Resmi Kies Sürümüdür.)

Samsung Galaxy S3 4.3 Root Edilmiş Rom Yüklemek İçin Tıklayınız. (Resmi Kies Sürümünün Root Edilmiş Halidir. Root Dışında Her Hangi Custom İşlevi Yapılmamıştır.)

Orjinal Rom yüklemek için; Öncelikle telefonumuzun Geliştirici Seçeneklerinden Usb Hata Ayıklamayı Açık hale getiriyoruz. Ardından S3′ümüzü  Download moda alıyoruz. Download Moda Girmek için aynı anda ses kısma + menü tuşu + power tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz.

Odini Açıyoruz Telefonumuz Download mod’da iken usb ile pc ye bağlıyoruz. Odin de telefonun bağlandığı Com Port numarasını görürseniz bağlantı tamamdır.(örneğin Com Port:7)  işlemlere aşağıdaki gibi devam edebilirsiniz. (Eğer Download Modda Odin Programı Telefonunuzu tanımıyorsa Samsung Resmi Update Programı Kiesi Bilgisayarınıza kurarak Samsung Usb Sürücülerini Bilgisayarınıza Yükleyiniz.)

– PDA butona basıp .tar.md5 uzantılı dosyayı seçip start’a basıp işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Telefonunuz 4.3 versiyonu ile açılacaktır. Eğer telefon Samsung logosunda takılı kalırsa ses açma + menü tuşu + power tuşu aynı anda basarak System Recorveyi açın ve ses tuşları ile yukarı aşağı inerek Wipe işlemlerini uygulayınız.

Root Edilmiş Rom Yüklemek için; S3′ümüzü  Download moda alıyoruz. Tabiki yine Usb Hata Ayıklama Açık olmalıdır. Odin ile yapacağınız tüm işlemler için bu seçenek açık olmalıdır. Odini Açıyoruz Telefonumuz Download mod’da iken usb ile pc ye bağlıyoruz. Odin de telefonun bağlandığı Com Port numarasını görürseniz bağlantı tamamdır.(örneğin Com Port:7)  işlemlere aşağıdaki gibi devam edebilirsiniz.

– BL butona basıp BOOTLOADER_I9300XXUGMK6.tar.md5 dosyasını seçin

– AP butona basıp CODE_I9300XXUGMK6_I9300OXAGMK6_I9300XXUGMK6_ROOT_ODEX.tar.md5 dosyasını seçin ve start’a basın. Samsung Logosunda takılma olursa yukarıda belirttiğimiz wipe işlemlerini uygulayınız.  Telefonunuz hem 4.3 sürümü ile hemde root edilmiş bir şekilde açılacaktır. Extradan root işlemleriyle uğraşıp risk almayacaksınız. Denendi ve mükemmel çalışıyor.

Güle güle kullanın.