Yeliz – Allah Kalbine Göre Versin Albümü

Unutulmaz sesi ile müzik dünyasına damgasını vuran Yeliz, gelecek nesillere bırakacağı unutulmaz bir albüm hazırladı. Allah Kalbine Göre Versin ismini verdiği albümü ile müzikseverlere büyük bir armağan sunan sanatçı, bu albümde Şehrazat, İlhan İrem, Ülkü Aker, Adnan Ergil, Selahattin Sarıkaya gibi birbirinden değerli isimlerin şarkılarını da seslendirdi.Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Yeliz, uzun süredir hazırladığı Allah Kalbine Göre Versin isimli albümünü, EMI Müzik Türkiye etiketi ile çıkarttı. Gerek kendine özgü yorumu, gerek şarkılarıyla Türk Pop Müziğinde her zaman için unutulmaz bir yere sahip olan Yeliz’in albümünün prodüktörlüğünü Metin Özülkü ile Özgür Aras yaptı. Süpervizörlüğünü ise Yonca Evcimikin üstlendiği albümde Yelizin unutulmaz şarkısı Oldu Olacak ve aynı şarkının remiks versiyonu da bulunuyor… Sanatçının fotoğraflarını ise Lara Sayılgan çekti.

Albümde ünlü besteci Şehrazata ait, düzenlemesini Tarık Sezerin yaptığı albümle aynı adı taşıyan Allah Kalbine Göre Versin de yer alıyor. Sanatçı albümde aynı zamanda İlhan İrem’in Ben Değilim, Adnan Ergil’in Son Perde, Selahattin Sarıkaya’nın Bir Sevgili Bulamadım ve Ülkü Aker’in Oldu Olacak şarkılarını da seslendirdi.
Çok heyecanlı olduğunu belirten Yeliz, “Şarkılarımda aşk, sevinç, mutluluk, sitem, hüzün kısacası aşkın içinde ne varsa var diyor. Dostlarımın gücünü hissettiğim güzel ve heyecanlı bir albüm oldu. Ben çok heyecanlanıyorum, müzikseverler de çok heyecanlanacak” diyor.

İtalyan Lisesinde öğrenciyken tanıdım. Sesi, yorumu, fiziği, gönlü, dostluğu her zaman çok güzeldi. Kristal gibi zarif ve kırılgandı. Çocuk denecek yaşta üne kavuştu. Plak satışlarında rekorlar kırdı. Evlenip müzikten koptu. Fırtınalı bir hayat çizgisinden sonra denizler duruldu, geri geldi… Tüm onu sevenler, özlemişler ki kucakladılar. Şansın bol olsun Yeliz.
– Erkan Özerman

Pop müziğimizin altın kızlarındandır Yeliz; her şarkıya bütün kalbini katar, öyle çıkarır karşımıza. Bu nedenle sahicidir, samimidir.
– Naim Dilmener

İlk günden bugüne sevgilerimle… Çok başarılı olmanı yürekten diliyorum. İnşallah sana uğurlu gelirim. Şehron
– Şehrazat

Türkiye’nin tartışmasız en iyi yorumcularından biri. Yeliz gibi büyük değerlerin kıymeti her daim bilinmeli. Yolunun açık olmasını tüm kalbimle diliyorum.
-Yonca Evcimik