Yeni facebook profilinizin kod adı “Timeline”

 

 

 

 

 

Sosyal ağımız Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, F8 konferansında yeni

Facebook’u tanıttı. Konferansın tamamını izlemedim ancak tanıtım videolarını izlediğimde tanıtımı yapılan yeni facebook gerçekten başarılı olmuş ve sosyal ağ düzenini her zaman yaptığı gibi yeniden düzenleyecek bu özelliğin adı Timeline. Timeline size profilinizi kökten değiştiren bir yapı sunuyor. Timeline tanıtım videosunu ve kısa bilgilendirmeleri yazının devamında bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sizin Timeline sayfanıza giren kişileri öncelikle, geniş sizin seçeceğiniz ve sizi bir bakışta anlatabilecek bir fotograf karşılayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Timeline’ın ikinci kısmında ise sizin seçeceğiniz öncelikli fotograflar, gönderileriniz ve diğer etkinlikleriniz yer alacak. Tasarımsal olarakda resimde göreceğiniz üzere güzel bir yapıda düzenlenmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üçüncü kısımda da sizin kullandığınız uygulamalar (apps) yer alacak. Bunlar, filmlerden yaptığınız alıntılar, sevdiğiniz şarkıların nakaratleri, sevdiğiniz aktiviteler gibi uygulamalar olabilir. Uygulamalarında Timeline’a göre yenilenmesi gerekebilir. Yani kendinizi ifade edebileceğiniz herşeyin tek bir sayfa altında toplayacaksınız.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hzPEPfJHfKU[/youtube]